ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΙΟΥΝΙΟΥ 2020 - ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤA ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΤΗΣ κ. ΛΩΛΑ 05/06/2020

Οι εξετάσεις του εαρινού εξαμήνου του ακαδημαϊκού έτους 2020 στα μαθήματα

1. Εισαγωγή στην Πυρηνική-Σωματιδιακή Φυσική και Σχετικότητα - 4Ο Εξάμηνο
  2. Πυρηνική Φυσική και Φυσική Στοιχειωδών Σωματιδίων 7Ο Εξάμηνο

θα διεξαχθούν με εξ’ αποστάσεως μέθοδο.

Προϋποθέσεις συμμετοχής στις εξετάσεις είναι να:

1. Έχετε δηλώσει το μάθημα στη Γραμματεία.
  2. Έχετε εγγραφεί στο e-class του μαθήματος, χρησιμοποιώντας τον ακαδημαϊκό σας λογαριασμό ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.
  3. Αφού κάνετε το βήμα 2, να γραφτείτε  στην Ομάδα Χρηστών ”Εγγραφή για την Εξέταση Ιουνίου 2020” στο e-class.

Καταληκτική ημερομηνία εγγραφής σας στην εξέταση είναι η Πέμπτη, 11η Ιουνίου 2020.

H διαδικασία που πρέπει να ακολουθήσετε για το βήμα 3, είναι η ακόλουθη:

•     Επιλέγετε το πεδίο «Ομάδες Χρηστών» που θα βρείτε στην αριστερή στήλη της αρχικής σελίδας του μαθήματος.

•     Επιλέγετε την Ομάδα “Εγγραφή στην Εξέταση Ιουνίου 2020”.

•     Επιλέγετε «Αλλαγή» στο πάνω-δεξιά μέρος της σελίδας.

•     Επιλέγετε το όνομά σας από το πεδίο «Μέλη ομάδας χρηστών: μη εγγεγραμμένοι εκπαιδευόμενοι» και στη συνέχεια με το σύμβολο «>>» μετακινείστε στο πεδίο «Μέλη Ομάδας Χρηστών».

•     Αφού επιβεβαιώσετε την προσθήκη του ονόματός σας στην ομάδα, πατήστε την εντολή «Αλλαγή» που βρίσκεται στο τέλος της σελίδας.

•     Για επαλήθευση, επιστρέφετε στην προηγούμενη σελίδα, όπου επιλέγοντας την Ομάδα Χρηστών, θα δείτε το όνομά σας.

Αναλυτικές οδηγίες για τις εξετάσεις θα ανακοινωθούν μετά την έκδοση του «Οδικού Χάρτη Διεξαγωγής των Εξ Αποστάσεως Εξετάσεων Εαρινού Εξαμήνου 2019-2020» από την επιτροπή για την εκπαιδευτική λειτουργία του Πανεπιστήμιου.

Η διδάσκουσα

Σ. Λώλα