Υποτροφίες Κοινωνικής Μέριμνας ΠΠ
Published On: 14/02/2023 | Categories: Γενικές, Προπτυχιακές Σπουδές |

Αξιότιμες/οι Κυρίες/οι,

Σας ενημερώνουμε ότι εκδόθηκε η Πρόσκληση για χορήγηση υποτροφιών οικονομικής ενίσχυσης σε 10 φοιτητές του Πανεπιστημίου Πατρών που ανήκουν σε Ευπαθείς Κοινωνικές Ομάδες.

Η Πρόσκληση διατίθεται στον σύνδεσμο (https://uproskliseis.upatras.gr/job/81066-e-y-m-maragkos-10-02-2023/) και παρακαλούμε για την ανάρτησή της στο site του Τμήματός σας, για την ενημέρωση των ενδιαφερομένων φοιτητών.

Επιπλέον, σας ενημερώνουμε ότι μεταξύ των απαραίτητων δικαιολογητικών υποβολής υποψηφιότητας, ο/η αιτών/ούσα πρέπει να προσκομίσει Βεβαίωση της Γραμματείας του Τμήματός του/της, στην οποία να αναγράφεται η ενεργή φοίτησή του/της το ακαδ. έτος 2022-2023 καθώς και το ποσοστό των μαθημάτων του προγράμματος σπουδών του/της,  του ακαδημαϊκού έτους 2021-2022, στα οποία ο/η φοιτητής/τρια εξετάστηκε επιτυχώς κατά το έτος αυτό (2021-2022).

Η επιτυχής περάτωση-εξέταση μαθημάτων δεν απαιτείται να βεβαιωθεί για τους πρωτοετείς φοιτητές.

Σας ευχαριστούμε για τη συνεργασία και είμαστε στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε διευκρίνηση.

Με εκτίμηση,

Γραφείο Κοινωνικής Μέριμνας